Chezbailer

Włoska pizzeria La Favorita

Włoska pizzeria La Favorita

Włoska pizzeria La Favorita
Wrzesień 12
17:04 2014

Uwielbiam kuchnię włoską, na samą myśl o makaronach moje kolana stają się miękkie. Moje zamiłowanie do włoskich restauracji rozpoczęło się we Włoszech, w Rzymie, gdzie pierwszy raz jadłem prawdziwe włoskie danie w prawdziwej włoskiej restauracji, prowadzonej przez włocha Romeo. Po spędzeniu we Włoszech dwóch tygodniu, próbowaniu włoskich smaków i testowaniu dziesiątek włoskich restauracji zostałem  „prawdziwym włochem”, a przynajmniej tak się czułem. Po powrocie do polski zacząłem szukać włoskiej restauracji w moim mieście. Jeździłem i tu i tam w poszukiwaniu tej jedynej restauracji. Niestety nigdzie makaron i pizza nie smakowały tak jak w tamtej restauracji w Rzymie. Każda kolejna restauracja nie spełniała moich wymogów, brakowało prawdziwego włoskiego pieca, sos był mało włoski – bardziej z proszku, byłem załamany, brak włoskiej restauracji na gastronomicznej mapie mojego miasta. Myślałem, że moje starania odnalezienia prawdziwej włoskiej restauracji legną w gruzach, gdy postanowiłem dać ostatnią szansę „włoskiej” restauracji w moim mieście.

Włoska pizzeria La Favorita

La Favorita – brzmi trochę jak włoska restauracja prawda? To był strzał w dziesiątkę! Prawdziwa włoska restauracja, pizza robiona w prawdziwym włoskim piecu opalanym drewnem. Byłem w niebie. Nigdzie w Polsce nie jadłem tak dobrej pizzy, składniki na najwyższym poziomie, makaron przepyszny i co najważniejsze, pierwsza restauracja, w której sos nie jest z proszku! Z czystym sumieniem, pełnym żołądkiem i uśmiechem na twarzy mogę polecić restaurację La favorita. Pierwsza restauracja, która rzeczywiście oddaje smak restauracji włoskich! Restauracja La Favorita powinna przekonać każdego – nawet największego zwolennika diet i zdrowego odżywiania. Dla takiego jedzenia warto na jeden dzień popuścić pasa i odwiedzić tak wspaniałe miejsce, jakim jest restauracja La Favorita.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Co uważacie o zachodniej modzie na jedzenie? Wygląda apetycznie ale czy surowa ryba może być [...]

Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi [...]

Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były [...]

o tak :) American dream serwuje na prawdę rewelacyjne mięsko do ich burgerów. Zawsze wracając [...]