Chezbailer

Tradycyjna kuchnia bułgarska

Tradycyjna kuchnia bułgarska

Tradycyjna kuchnia bułgarska
Sierpień 12
16:38 2014

Wybierając się na wczasy do Bułgarii, należy przygotować się nie tylko na atrakcje turystyczne, ale także kulinarne. Bułgaria w okresie PRL-u większości Polaków kojarzyła się przede wszystkim z soczystymi pomarańczami oraz mandarynkami. U nas był niedosyt tych egzotycznych owoców, kojarzyły się z luksusami ale mimo tego, iż w tamtych czasach wiele osób odwiedzało Bułgarię to jednak tradycyjna kuchnia bułgarska nie wywarła na polskich gospodyniach piorunującego wrażenia.

Tradycyjna kuchnia bułgarska

Bułgaria od strony kulinarnej łączy tradycję krajów Bałkańskich z nowoczesnymi smakami Europy. Będąc w Bułgarii nie można odmówić sobie skosztowania prawdziwych owoców morza. Wśród zamówień turystów prym wiodą zatem wszelkiego rodzaju małże, ostrygi, krewetki oraz dania rybne. Ryby przyrządzane są według starych, bułgarskich receptur niemal bezpośrednio po wyjęciu z morza. Bułgaria dysponuje kuchnią, która przede wszystkim nie obciąża żołądka. Dzięki temu możemy tam zjeść naprawdę dużo, a i po nasyceniu apetytu nie będziemy czuli się zbyt ociężali. Kuchnia bułgarska opiera się przede wszystkim na udanych kompozycjach owocowo- warzywnych. Tutaj nikogo nie dziwią dania mięsne przygotowane na bazie sosów owocowych. Takie połączenie kulinarne dla przeciętnego Polaka wydaje się nad wyraz egzotyczne. Jednak wielu turystów z Polski, których Bułgaria swoją kuchnią zafascynowała, starają się po powrocie do kraju przygotować wcześniej poznane smaki w zaciszu domowego ogniska. To prawdziwie i dobitnie świadczy o popularności kuchni bałkańskiej w pozostałych częściach Europy.

Tradycyjne bułgarskie alkohole

Tradycyjna kuchnia, jaką pochwalić się może Bułgaria to również alkohole. Wina z tamtejszych winnic nie ustępują smakiem oraz jakością produktom winnic francuskich, holenderskich czy też włoskich. Wszystko dzięki tradycyjnym recepturom i silnemu przywiązaniu do dawnych metod produkowania wina. Smak ten jest niezapomniany. Jeśli szukacie pamiątek z marką Bułgaria dla rodziny i znajomych – z pewnością butelka dobrego, bułgarskiego wina będzie trafionym pomysłem.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Co uważacie o zachodniej modzie na jedzenie? Wygląda apetycznie ale czy surowa ryba może być [...]

Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi [...]

Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były [...]

o tak :) American dream serwuje na prawdę rewelacyjne mięsko do ich burgerów. Zawsze wracając [...]