Chezbailer

Sposoby na zdrowe odżywianie w pracy

Sposoby na zdrowe odżywianie w pracy

Sposoby na zdrowe odżywianie w pracy
Styczeń 09
10:00 2015

Praca zapełnia nam większą część naszego codziennego dnia. Nie powinna jednak wpływać na jakość potraw, które jemy. Odżywianie w pracy powinno być równie zdrowe, co dieta którą stosujemy w domu czy podczas dni wolnych. W jaki sposób dbać o swoje odżywianie w pracy?

Catering dietetyczny

Na rynku znajdziemy coraz więcej firm oferujących catering dietetyczny. Potrawy dostarczane są przez kuriera w podane przez nas miejsce w dogodnej przez nas godzinie. Możemy wybierać między całodniowym cateringiem, a cateringiem obiadowym, wspomagającym nasze odżywianie w pracy. Podczas rejestracji potrzebujemy tylko podać naszą wagę, wzrost, opisać upodobania żywieniowe, wykluczyć potrawy których nie lubimy i czekać, aż ułożona przez firmę cateringową dieta zostanie dostarczona do naszej firmy.

Stołówki i restauracje

Jeśli nie mamy ochoty na jedzenie w pudełku, bo tak nazwać możemy dowóz cateringowy możemy wyruszyć na obiad do pobliskich stołówek czy restauracji. Coraz częściej restauracje, które mają swoją siedzibę blisko zagłębia biurowego oferują menu lunchowe, odrobinę tańsze od standardowego menu, jednak dostępne tylko w godzinach pracy: na przykład od 12 do 16. Codziennie danie dnia na lunch jest inne, a więc odżywianie w pracy w taki sposób nigdy nam się nie znudzi.

Pizzaportal i foodpanda

Wiele osób zamawia także posiłki w pracy poprzez takie portale jak pizzaportal czy foodpanda. A gdzie tutaj znajdzie się nasza dieta, którą chcemy trzymać? W większych miastach powstaje coraz więcej restauracji ze zdrowym jedzeniem, gdzie zjemy tanio, smacznie, ze świadomością że zachowamy zasady zdrowego odżywiania w pracy.

Konkluzja

Czy odżywianie się w pracy jest łatwe? Z pewnością nie. Zależni jesteśmy od oferty pubów, cateringu dietetycznego i czasu na zjedzenie, jaki daje nam nasz pracodawca. Nie zapominajmy jednak, że odżywianie w pracy jest ważne, tak jak nasza dieta, którą powinniśmy starać się trzymać niezależnie od tego czy jesteśmy w pracy, czy nie.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

1 Comment

 1. Jolanta.
  Jolanta. Maj 14, 21:28

  Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były smaczne i nie nadwyrężały nas w pracy.
  Stołówka pracownicza jest dobrym pomysłem , lecz ja preferuję samo robione śniadania do pracy.
  Wystarczy znaleźć balans pomiędzy tym czego potrzebujemy w pracy jako energia , a tym co jest dla nas dobre i smaczne.
  Ciekawy artykuł:) Pozdrawiam

  Reply to this comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Co uważacie o zachodniej modzie na jedzenie? Wygląda apetycznie ale czy surowa ryba może być [...]

Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi [...]

Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były [...]

o tak :) American dream serwuje na prawdę rewelacyjne mięsko do ich burgerów. Zawsze wracając [...]