Chezbailer

Poarady jak się zachować w restauracji

Poarady jak się zachować w restauracji

Poarady jak się zachować w restauracji
Lipiec 30
16:59 2014

Chodzenie do restauracji na obiad stało się już tradycją, zwłaszcza dla osób pochodzących z większych miast. Jednak fakt, że restauracje powszednieją nie oznacza tego, że powinniśmy lekceważyć dobrego zachowania w lokalu, gdzie przebywamy. Przypomnijmy więc zasady, w jaki sposób zachować się w restauracji tak, aby nie przynieść wstydu ani sobie, ani naszym współtowarzyszom.

Wchodząc do restauracji przywitajmy się z obsługą i poczekajmy, aż kelner posadzi nas przy wybranym stole. Jeśli obsługa kelnerska nie zjawia się zbyt długo, spróbujmy złapać kontakt wzrokowy z osobami, które obecnie obsługują gości restauracji. Odsuńmy krzesło, na którym zasiądzie kobieta, nie siadając wcześniej, niż ona. Gest ten wydaje się staromodny, jednak w niektórych restauracjach ciągle jest pożądany. Kiedy kelner poda nam menu restauracji, grzecznie podziękujmy. Wysłuchajmy propozycji kelnera, jednak nie sugerujmy się nimi. Uważnie prześledźmy menu, a jeśli po czasie kelner poprosi nas o  złożenie zamówienia upewnijmy się, czy nasi towarzysze są już zdecydowani na to, co zamierzają dziś zjeść w wybranej przez nas restauracji. Jeśli mamy pytania lub wątpliwości co do dań z karty, warto zapytać kelnera aby uniknąć nieporozumień i rozczarowań. Jeśli zamierzamy zamówić alkohol, warto wznieść toast za swoich współtowarzyszy. Pamiętajmy jednak, aby nie stukać głośno kieliszkami, alkohol zaś pijemy drobnymi łykami. Niech nas nie zdziwi, jeśli podczas konsumpcji dań podejdzie do nas kelner, aby zapytać czy wszystko smakuje. Taki zwyczaj współcześnie wprowadza coraz więcej restauracji, których właściciele na bieżąco chcą śledzić standard obsługi i zdolności kucharzy. Płacąc za zamówione jedzenie w restauracji, zostawmy napiwek. Odpowiednią kwotą będzie 10% rachunku, który mamy do zapłaty w restauracji.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Co uważacie o zachodniej modzie na jedzenie? Wygląda apetycznie ale czy surowa ryba może być [...]

Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi [...]

Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były [...]

o tak :) American dream serwuje na prawdę rewelacyjne mięsko do ich burgerów. Zawsze wracając [...]