Chezbailer

Co jeść w upały?

Co jeść w upały?

Co jeść w upały?
Lipiec 29
17:51 2014

Rekordowo wysokie temperatury nie są przyjazne dla ludzkiego organizmu. Słupek rtęci pnący się w gore budzi radość tylko początkowo, jednak po pewnym czasie potrafi dać w kość. Aby przetrwać upały, należy nie tylko skryć się w chłodnym cieniu, ale także zadbać o odpowiednią dietę.

Co jeść w upały?

Robiąc zakupy w okresie wakacyjnym warto wziąć pod uwagę listę produktów, na które będziemy mieli ochotę, kiedy nadejdą upały. Lato to sezon owocowy. Korzystając więc z dobrodziejstw natury możemy odżywiać się nie tylko zdrowo, ale także w sposób pomagający przeżyć nam upały w naszym mieście. Takie owoce jak truskawki, maliny czy arbuzy zawierają nie tylko dobrodziejskie witaminy. Wymienione owoce mają w swoim składzie wysoki odsetek wody, o której absolutnie nie powinniśmy zapominać podczas upałów. W gorące dni powinniśmy wypijać przynajmniej półtorej litry wody dziennie. Jeśli natomiast uprawiamy sport, nasze zapotrzebowanie na wodę wzrośnie nawet do trzech litrów dziennie!

W upały doskonale sprawdzają się sałatki, których składniki nie były poddawane obróbce termicznej. Surowe składniki obniżają temperaturę naszego ciała, usprawniając działanie naszego organizmu. Upały to również doskonały okres na wypróbowanie przepisów na chłodniki i ciasta niewymagające pieczenia. Warto zakupić miętę oraz cytrynę. Działanie chłodzące mają również ogórki. Wybierając dania wchodzące w letnie menu kierujmy się rozsądkiem – decydujmy się na mniejsze, ale częstsze porcje. Nie dajmy się ponieść grillowemu szaleństwu! Upały są doskonałym okresem grillowym, jednak taka impreza przynieść może nam dodatkowe kilogramy oraz skoki cholesterolu. Doskonałą ochłodą na gorące dni mogą być lody oraz mrożone napoje. Spożywajmy je jednak powoli, uważając na gardło. Lato i towarzyszące mu upały to bowiem najczęstszy okres zachorowań na anginę, która uprzykrzyć może nam niejeden wyczekiwany urlop.

Tags
Share

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Co uważacie o zachodniej modzie na jedzenie? Wygląda apetycznie ale czy surowa ryba może być [...]

Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi [...]

Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były [...]

o tak :) American dream serwuje na prawdę rewelacyjne mięsko do ich burgerów. Zawsze wracając [...]