Chezbailer

Dieta sportowca – jak powinna wyglądać?

Dieta sportowca – jak powinna wyglądać?

Dieta sportowca – jak powinna wyglądać?
Luty 15
08:10 2015

Dieta i suplementacja sportowców to coraz gorętszy temat na wszelkich forach internetowych dla sportowców. Dieta stanowi bowiem podstawę, na której bazują efekty naszych ćwiczeń, z kolei odpowiednio dobrana suplementacja pozwoli nam na odniesienie szybkich efektów oraz będzie wspierać nasz organizm podczas kryzysu. Czy nasza dieta powinna bazować na suplementach?

Niekoniecznie. Ostatnio w sklepie pojawił się program pokarmów w proszku, które miały zastępować posiłki. Producent obiecywał utratę kilku kilogramów na przestrzeni kilku tygodni. Nie wierzmy w takie chwyty marketingowe i pamiętajmy, ze rozsądna dieta i świadome odżywianie to klucz do sukcesu. Suplementem diety, którym powinien zainteresować się każdy ćwiczący mężczyzna jest białko.

suplementy diety

Na rynku dostępne są różne rodzaje tego suplementu diety: białko WPC, serwatka, izolat białka. Dieta osoby trenującej powinna być oparta o białka, które wspomagają rozbudowę mięśni oraz ich regeneracje. Powinniśmy więc uzupełniać białko przez takiego rodzaju suplementy, które sprawiają że nasza dieta jest wartościowa. Dieta sportowca powinna też oparta być o izotoniki.

Węglowodany złożone

O dostarczanie minerałów i mikroelementów dbać powinni szczególnie biegacze, którzy podczas treningu zużywają ogromne ilości energii. Dieta sportowca powinna być także bogata w węglowodany złożone, które rozkładając się podczas procesów trawiennych dostarczają energii na długo, sprawiając że dieta jest sycąca, dostarczając odpowiednich ilości energii.

Niskotłuszczowa dieta

Jeśli interesuje nas redukcja, nasza dieta powinna być niskotłuszczowa, wspomagana suplementami diety nazywanymi termogenikami. Spalacze tłuszczu wspomagają spalenie tkanki tłuszczowej przez podniesienie temperatury ciała. Dieta sportowca pomimo redukcji powinna być bogata w węglowodany.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Co uważacie o zachodniej modzie na jedzenie? Wygląda apetycznie ale czy surowa ryba może być [...]

Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi [...]

Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były [...]

o tak :) American dream serwuje na prawdę rewelacyjne mięsko do ich burgerów. Zawsze wracając [...]