Chezbailer

Dieta mężczyzny pracującego

Dieta mężczyzny pracującego

Dieta mężczyzny pracującego
Marzec 03
09:19 2015

Dieta mężczyzny pracującego fizycznie to temat często pomijany na forach internetowych, lekceważony przez samych pracowników fizycznych. Jednak dieta pracownika fizycznego często ma największy wpływ na jego samopoczucie podczas długiego i męczącego dnia pracy.

Podstawą diety powinno być bogate w węglowodany śniadanie. Tosty pełnoziarniste, a do tego porcja owoców i batonik czekoladowy (najlepiej zawierający gorzką czekoladę) sprawi, że będziesz miał zastrzyk energii na pierwsze godziny swojego dnia pracy. Dieta pracownika fizycznego nie powinna pomijać drugiego śniadania. Jeśli nie możesz zjeść drugiego śniadania, zafunduj sobie obfity obiad.

Dieta mężczyzny – zupa

Zupy są świetnym daniem, jednak nie dla pracownika który cały czas pracy spędza na słońcu. Wtedy dobrze jest zamówić chłodnik. Można poprosić partnerkę o ugotowanie takiej zupy i noszenie jej nawet w słoiku. Na obiad powinniśmy zjeść dużo mięsa – niekoniecznie tłustego, może być gotowane albo pieczone. Do tego ziemniaki i surówka sprawią, że zaopatrzymy nasz organizm w kolejną dawkę energii.

Dieta mężczyzny – woda i napoje

Dieta pracownika fizycznego często kojarzy się z piciem alkoholu w godzinach pracy. Jedno, dwa, a nawet i trzy piwa podobno zwiększają koncentrację pracowników i umilają nudną pracę. Jednak zrezygnuj z tego rodzaju napojów. Wybierz wodę (jeśli możesz, schładzaj ją), napoje izotoniczne. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego do picia, lepsza będzie cola niż napój owocowy.

Dieta mężczyzny – beta karoten

Dieta pracownika fizycznego oparta powinna być także o beta karoten, który chroni komórki skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV, na które narażony jest każdy pracownik, który w lecie wykonuje ciężkie roboty drogowe. Jeśli jesteś pracownikiem fizycznym pamiętaj, że Twoja dieta jest niezwykle ważna – nie popełniaj błędów, jakie popełniają Twoi koledzy starsi od Ciebie.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

1 Comment

  1. Johny
    Johny Lipiec 06, 12:41

    Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi być bardzo różnorodna ale też zbilansowana, jeśli nie przepadamy za bardzo kalorycznym śniadaniem czy nie mammy na niego zbyt dużo czasu można to nadrobić w pozostałych posiłkach pamiętając jednak o tym nie żadnego nie wolno pod żadnym pozorem pominąć!

    Reply to this comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Co uważacie o zachodniej modzie na jedzenie? Wygląda apetycznie ale czy surowa ryba może być [...]

Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi [...]

Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były [...]

o tak :) American dream serwuje na prawdę rewelacyjne mięsko do ich burgerów. Zawsze wracając [...]