Chezbailer

Dieta meal prep w pigułce

Dieta meal prep w pigułce

Dieta meal prep w pigułce
Styczeń 10
10:00 2015

Wiele restauracji stosuje nieuczciwe zagrywki i oferuje swoim klientom jedzenie, które nie jest zbyt dobrej jakości. Tanie składniki drogich dań, dodawanie ulepszaczy i utrwalaczy to jeden z głównych powodów, dla których coraz więcej osób rezygnuje z codziennego stołowania się – dieta w takich miejscach jest bardzo ciężka do utrzymania.

Odżywianie się w pracy jest zazwyczaj oparte na przygotowaniu posiłków w domu dzień wcześniej. Jest to dieta nazwana w Internecie „meal prep”, czyli dosłownie przygotowywanie posiłków. Maniacy zdrowego odżywiania każdego wieczoru przygotowują sobie pudełka z jedzeniem na kolejny dzień.

 

Dieta meal prep

Na czym bazuje dieta meal prep? Przede wszystkim na daniach przygotowanych samemu, bez stosowania gotowych składników i rozwiązań. Możemy ugotować ryż, warzywa, dodać do tego własnoręcznie usmażonego kurczaka i mamy gotowy obiad dla naszej diety. Meal prep ma grono fanów zwłaszcza dla osób, których dieta to paleo lub wegańska. Oprócz obiadu, osoby wyznające meal prep przygotowują sobie drugie śniadanie (najczęściej w postaci owocu czy warzywa) oraz poobiednią przekąskę, która pozwoli przetrwać czas pomiędzy obiadem a powrotem do domu bez łamania swoich reguł diety.

Jedzenie na kilka dni

Często dieta meal prep odbywa się wyprzedzając kilka dni do przodu – dieta polega na porcjowaniu jednego dania np. na dwa, trzy dni. Z pewnością pół godziny przygotowania jedzenia w domu przed snem jest warte tego, co oferuje taka dieta pozwalająca na zdrowe odżywianie się w biurze.

Podwójne korzyści meal prep

Mamy pewność co jemy, nasza dieta jest zdrowa, jesteśmy świadomi każdego kęsu jedzenia, które spożywamy podczas obiadu. Dieta meal prep ma nie tylko korzyści zdrowotne, ale także finansowe. Zakupy w sklepie, zwłaszcza te hurtowe pozwalają zaoszczędzić kilkanaście złotych, co w skali roku sprawia, że nasza dieta odchudza nas, a pogrubia nasz portfel.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Co uważacie o zachodniej modzie na jedzenie? Wygląda apetycznie ale czy surowa ryba może być [...]

Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi [...]

Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były [...]

o tak :) American dream serwuje na prawdę rewelacyjne mięsko do ich burgerów. Zawsze wracając [...]