Chezbailer

Czym się kierować wybierając restauracje

Czym się kierować wybierając restauracje

Czym się kierować wybierając restauracje
Lipiec 29
17:45 2014

Polacy coraz częściej chodzą do restauracji. Jest to skutek nie tylko coraz wyższych zarobków, ale również chęcią poznania oryginalnych smaków. Niemal każde osiedle w większych miastach oferuje nam wachlarz restauracji, w którym każda specjalizuje się w wybranych rodzajach kuchni. W Polsce najpopularniejsze są restauracje włoskie, z kuchnią azjatycką oraz miejsca z daniami tureckimi, kojarzone najbardziej z uwielbianym w Europie kebabie.

Widełki cenowe polskich restauracji rozpoczynają się już w granicach piętnastu złotych za danie obiadowe; skończyć mogą się nawet na kilkuset złotych w ekskluzywnych i wystawnych miejscach. Dzięki temu w restauracjach stołują się nie tylko zamożniejsze osoby, ale także i ta część społeczeństwa, która nie może pozwolić sobie na szaleństwa. Kawiarnie, bary i puby coraz częściej powiększają swoją ofertę o dania, którymi nie pogardzi wyspecjalizowana restauracja. Coraz częściej rodzice wolą zabrać swoje dzieci do restauracji w upalny dzień, zamiast spędzać godziny w parnej kuchni.

Czym powinniśmy się kierować wybierając restaurację, do której zamierzamy zabrać swoich najbliższych?

Wchodząc do wybranego lokalu, zwróćmy uwagę nie tyle na wygląd, co na poziom czystości. Wytarte stoliki, czysta podłoga i przyjemny zapach to podstawowe wyznaczniki miejsca wartego uwagi. Na pewno nie decydujmy się na obiad w miejscu, w którym zapach smażonych kotletów jest nie do wytrzymania. Spójrzmy na obsługę. Kelnerzy powinni ubrani być schludnie, kelnerki nie powinny mieć pomalowanych paznokci i spięte włosy. Jeśli obsługa spełnia warunki sanitarne, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że właściciele restauracji stale trzymają rękę na pulsie. Przed wyjściem na jedzenie na miasto warto poznać opinie klientów korzystając ze stron z recenzjami restauracji. Wpisując w wyszukiwarkę internetową nazwę restauracji, możemy się dowiedzieć wiele. A potem przekonać się na własnej skórze, czy recenzja rzeczywiście była słuszna.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Co uważacie o zachodniej modzie na jedzenie? Wygląda apetycznie ale czy surowa ryba może być [...]

Witam serdecznie. Zdecydowanie każdy mężczyzna potrzebuje dużej ilości kalorii aby efektywnie móc pracować, dieta musi [...]

Posiłki w pracy powinny być takie , żeby nas pobudzić do pracy . Żeby były [...]

o tak :) American dream serwuje na prawdę rewelacyjne mięsko do ich burgerów. Zawsze wracając [...]